Svečanim proglašenjem rezultata, podjelom diploma i pehara najboljima u prostorijama Hrvatskog stenografskog društva, u subotu navečer 17. studenoga 2012. završen ovogodišnji 34. Dan tipkovnice – Državno prvenstvo u kompjutorskoj daktilografiji, koje je okupilo dosad rekordan broj sudionika. Prijavilo se ukupno 47 natjecatelja s područja cijele Hrvatske od Varaždina do Dubrovnika, a nastupilo ih je 43, od kojih 12 u skupini A i 31 u skupini B.

Organizator je po tradiciji bilo Hrvatsko stenografsko društvo, u suradnji sa Zagrebačkim velesajmom i Hrvatskom zajednicom tehničke kulture, a u sklopu 35. međunarodnog sajma knjiga i učila Interliber. Cijela ovogodišnja manifestacija, u sklopu koje je održana i Informatička tribina, odvijala se pod počasnim pokroviteljstvom gospodina Davora Bernardića, predsjednika Gradske skupštine Grada Zagreba.

Na natjecanju održanom u prijepodnevnim satima u informatičkom kabinetu HZTK-a u Dalmatinskoj 12, u skupini A – 30-minutnom prijepisu teksta, pobijedila je Andrea Muženić Vidak, studentica politologije iz Jablanovca, s fantastičnim rezultatom od zamalo 500 čistih znakova u minuti (497,10), drugo mjesto osvojila je Tanja Ivana Juričev, studentica prava iz Vodica (458,27), a treće Katarina Klarić, zaposlenica u Gradskoj skupštini Grada Zagreba ((422,07).


Andrea Muženić Vidak i Ivana Kokot

Učenici srednjih škola, mahom u pratnji svojih nastavnika i profesora, natjecali su se u B skupini – 10-minutnom prijepisu teksta. Prvo mjesto uvjerljivo je osvojila Ivana Kokot, učenica Gospodarske škole u Varaždinu, sa izvrsnim rezultatom od 435,90 čistih znakova u minuti, drugi je bio Robert Drmić, učenik Ekonomsko-birotehničke škole u Slavonskom Brodu (363,40), a treći Frederick Frize, učenik Upravne i birotehničke škole u Zagrebu (355,20).

Ovogodišnje Državno prvenstvo bilo je ujedno i kvalifikacijsko natjecanje za izbor hrvatske ekipe koja će nastupiti na Svjetskom prvenstvu u Ghentu (Belgija) 13.-19. srpnja 2013. godine. Prema ostvarenom plasmanu, u sastav ekipe zasad su ušle Tanja Ivana Juričev, Katarina Klarić, Pamela Hadžiselimović i Vera Pendeš u seniorskoj kategoriji, te Andrea Muženić Vidak i Ivana Kokot u juniorskoj kategoriji (do 21 godine) po propozicijama Svjetske federacije Intersteno.  Konačan, eventualno proširen sastav ekipe biti će utvrđen do roka određenog za prijave, u ožujku 2013. godine, ovisno poglavito o financijskom mogućnostima i raspoloživim sredstvima Hrvatskog stenografskog društva.



Više fotografija pogledajte u galeriji ovdje.

A - GRUPA - BRZINA - prijepis u trajanju 30 minuta

Poredak

Ime

Prezime

Ukupno znakova

Pogreške

Ukupno neto znakova

Neto znakova u min.

Mjesto

1

Andrea

Muženić Vidak

15613

14

14913

497,10

Jablanovec

2

Tanja Ivana

Juričev

14598

17

13748

458,27

Vodice

3

Katarina

Klarić

13812

23

12662

422,07

Novigrad Podravski

4

Pamela

Hadžiselimović

12972

7

12622

420,73

Zagreb

5

Vera

Pendeš

14141

38

12241

408,03

Kutina

6

Kristina

Zlodi

12632

8

12232

407,73

Strmec, Zagreb

7

Nataša

Cigetić

12361

20

11361

378,70

Lukavec

8

Nikolina

Radmanović

11736

11

11186

372,87

Sesvete

9

Andreja

Šipek

9386

27

8036

267,87

Zagreb

10

Antonia

Dražić

9194

43

7044

234,80

Zagreb

11

Branka

Desnica

8840

43

6690

223,00

Pakoštane

12

Sanja

Kobilšek

9270

54

6570

219,00

Zagreb

B - GRUPA - BRZINA - prijepis u trajanju 10 minuta

Poredak

Ime

Prezime

Ukupno znakova

Pogreške

Ukupno neto znakova

Neto znakova u min.

Mjesto

1

Ivana

Kokot

4509

6

4359

435,90

Jarki, Cestica

2

Robert

Drmić

3809

7

3634

363,40

Sibinj, Slavonski Brod

3

Frederick

Frize

3552

0

3552

355,20

Zagreb

4

Lucija

Šuljak

3777

11

3502

350,20

Dubrovnik

5

Ines

Rendulić

3823

13

3498

349,80

Slavonski Brod

6

Zvonimir

Roko

3525

3

3450

345,00

Dubrovnik

7

Matea

Švigač

3935

20

3435

343,50

Zagreb

8

Irena

Ježovita

3431

1

3406

340,60

Podevčevo

9

Ella

Matijević

3449

5

3324

332,40

Zagreb

10

Aleksandra

Balaban

3417

5

3292

329,20

Zagreb

11

Matea

Uzelac

3468

11

3193

319,30

Zagreb

12

Barbara

Lončarić

3121

3

3046

304,60

Kutina

13

Elena

Razum

3112

3

3037

303,70

Sv. Martin pod okrićem

14

Mateja

Rogić

3250

10

3000

300,00

Sesvete

15

Andrea

Pupo

2968

3

2893

289,30

Dubrovnik

16

Monika

Marić

2925

3

2850

285,00

Sesvetski Kraljevec

17

Katarina

Martinković

2943

4

2843

284,30

Zagreb

18

Andrea

Selimović

3016

7

2841

284,10

Zagreb

19

Tamara

Pavić

2933

4

2833

283,30

Zagreb

20

Josipa

Orečić

3546

31

2771

277,10

Zagreb

21

Antonia

Pavić

2842

4

2742

274,20

Zagreb

22

Neven

Žnidar

3366

29

2641

264,10

Koprivnica

23

Nikolina

Vincek

2538

1

2513

251,30

Zagreb

24

Janja

Pervan

2951

21

2426

242,60

Dugo Selo

25

Helena

Obraz

2607

11

2332

233,20

Samobor

26

Adriana

Jakupec

2791

27

2116

211,60

Koprivnica

27

Ivana

Kolarek

2040

2

1990

199,00

Gornji Stupnik

28

Barbara

Jurić

3814

62

2264

226,40

Pula

29

Mia

Knežević

2860

29

2135

213,50

Velika Mlaka

30

Andrea

Groznica

2678

27

2003

200,30

Novi Zagreb

31

Antonio

Habek

2792

33

1967

196,70

Koprivnica

Učlanite se

Facebook

SFbBox by debt consolidation