U subotu, 12. studenoga 2011. godine, u Zagrebu je održan 33. Dan tipkovnice – državno natjecanje u kompjutorskoj daktilografiji. Osnovno je obilježje ovogodišnje manifestacije - dosad najmasovniji odaziv sudionika; sudjelovalo je 36 natjecatelja iz dvadesetak gradova i mjesta s  područja cijele Hrvatske: iz Varaždina, Zagreba, Samobora, Kašine,  Jakovlja, Velike Gorice, Koprivnice, Novigrada Podravskog, Gotalova, Podravskih Sesveta, Kutine, Požege, Slavonskog Broda, Pitomače, Pule, Sibinja, Vodica, Dubrovnika, Cavtata...

Odazvalo se i desetak profesora i nastavnika srednjih strukovnih škola.
Organizator cjelodnevne manifestacije, u sklopu koje je održana i Informatička tribina, bilo je Hrvatsko stenografsko društvo, u suradnji s Hrvatskom zajednicom tehničke kulture i Zagrebačkim velesajmom, a u sklopu 34. međunarodnog sajma knjiga i učila Interliber.
Na natjecanju, održanom u prijepodnevnim satima u informatičkom kabinetu HZTK, Zagreb, Dalmatinska 12, u skupini vrhunskih daktilografa – tridesetminutnom prijepisu teksta, pobijedila je Kristina Zlodi, zaposlenica Hrvatske obrtničke komore, iz Strmca Samoborskog, s rezultatom od 443,60 čistih znakova u minuti.  Drugo mjesto osvojila je Andrea Muženić Vidak, studentica politologije, iz Jablanovca (437,60 znakova/min.) a treće Tanja Ivana Juričev, studentica prava iz Vodica (427,67 znakova/min.)
Učenici srednjih škola nastupili su na internetskom Intersteno natjecanju – desetminutnom online prijepisu teksta. Prvo mjesto osvojila je Suzana Bafti, s rezultatom od 430,0 čistih znakova u minuti, drugo Nikolina Radmanović (391,4 znakova/min), obje učenice Upravne i birotehničke škole u Zagrebu, a treće Dora Nikolić, učenica Ekonomske i trgovačke škole Dubrovnik.



Proglašenje rezultata održano je istog dana u poslijepodnevnim satima, u prostorijama Hrvatskog stenografskog društva u Zagrebu, Teslina 5, uz podjelu pehara najboljima i diploma svim plasiranim natjecateljima.

Više fotografija pogledajte u geleriji ovdje.


REZULTATI:

A - GRUPA - BRZINA - prijepis u trajanju 30 minuta

PoredakImePrezimeBrutoGrešake%Neto u ud./minMjesto
1 Kristina Zlodi 13.758 9 0,07 443,60 Strmec
2 Andrea Muženić-Vidak 14.428 26 0,18 437,60 Jablanovec
3 Tanja Ivana Juričev 13.880 21 0,15 427,67 Vodice
4 Vera Pendeš 13.246 18 0,14 411,53 Kutina
5 Nataša Cigetić 11.994 16 0,13 373,13 Lukavec
6 Andrea Šimičić 11.387 22 0,19 342,90 Zagreb
7 Nada Landeka 11.427 23 0,20 342,57 Zagreb
8 Leopold Bučar 9.827 10 0,10 310,90 Zagreb
9 Katarina Klarić 11.402 46 0,40 303,40 Novigrad Podravski
10 Maja Borjanić 9.596 16 0,17 293,20 Požega
11 Mihovil Galić 9.348 21 0,22 276,60 Zagreb
12 Andreja Šipek 9.653 31 0,32 270,10 Zagreb
13 Patricia Savić 8.268 6 0,07 265,60 Zagreb

 

ONLINE NATJECANJE - BRZINA - prijepis u trajanju 10 minuta

PoredakImePrezimeGreškeNeto znakova u minutiZnakovi uminuti% pogrešakaMjesto
1 Suzana Bafti 5 455,0 430,0 0,11 Zagreb
2 Nikolina Radmanović 4 411,4 391,4 0,10 Zagreb
3 Dora Nikolić 7 398,9 363,9 0,18 Dubrovnik
4 Irena Ježovita 1 365,8 360,8 0,03 Novi Marof
5 Andrea Sabo 3 371,8 356,8 0,08 Zagreb
6 Robert Drmić 20 432,5 332,5 0,46 Slavonski Brod
7 Marijana Došlić 8 349,5 309,5 0,23 Požega
8 Jelena Ergović 6 337,3 307,3 0,18 Požega
9 Ivana Fabek 9 349,1 304,1 0,26 Zagreb
10 Klaudija Knjaz 19 395,4 300,4 0,48 Zagreb
11 Ivana Kokot 27 425,6 290,6 0,63 Cestica
12 Patricia Vedriš 5 315,4 290,4 0,16 Koprivnica
13 Ana Betlehem 34 456,2 286,2 0,75 Podravske Sesvete
14 Jele Šturica 24 373,9 253,9 0,64 Cavtat
15 Monika Kezerić 22 362,8 252,8 0,61 Kašina
16 Ena Jobst 16 323,3 243,3 0,49 Samobor
17 Lucija Prpić 10 277,6 227,6 0,36 Zagreb
  Barbara Minić 44 389,0 169 1,13  
  Lea Vanđija 25 238,1 113,1 1,05  
  Paola Juričević 37 297,4 112,4 1,24  
  Barbara Lončarić 53 307,4 42,4 1,72  
  Ivan Franjić 44 257,9 37,9 1,71  
  Barbara Jurić 102 340,4 0 3,00  

Učlanite se

Facebook

SFbBox by debt consolidation